Dlaczego wesela zimą nie cieszą się dużą popularnością? Mrozy często powstrzymują Zakochanych przed zawarciem związku małżeńskiego zimą. Zdecydowanie jest to wybór nieoczywisty, lecz organizacja wesela w tym czasie, niesie za sobą wiele atutów. Dlatego dziś postaramy Wam się pokazać, że ślub organizowany w grudniu czy styczniu może być tak samo piękny jak ten organizowany w czerwcu…a nawet i piękniejszy!

Pierwszą zaletą będzie oczywiście sceneria! Niepowtarzalny klimat, śnieg padający za oknem i wszechobecna biel. Aura z pewnością inna i wyjątkowa. Musicie się zgodzić, że zdjęcia ślubne w takiej scenerii będą wyjątkowo przepiękną pamiątką. Dodatkowo, klimat mogą podkręcić płonące pochodnie czy rozpalony kominek.

Kolejny pozytywny aspekt, to z pewnością większy wybór możliwej daty ślubu. Termin wesela w sezonie letnim należy rezerwować dwa lub nawet trzy lata do przodu, natomiast w przypadku wesela zimą, możliwości mamy dużo więcej.

Ponadto, hotele i restauracje oferują duże zniżki przy organizacji wesela poza sezonem. Niższa cena menu, napoi czy dekoracji – na to wszystko mogą liczyć Pary organizujące ślub zimą. W tym czasie rezygnuje się zazwyczaj z Sali pełnej kwiatów, na rzecz delikatnych gałązek świerku, białej gipsówki i srebrnych lub złotych detali. Otaczająca biel w swej prostocie, sama w sobie prezentuje się wytwornie. Nie potrzeba wiele aby nadać sali weselnej szyku i elegancji. Warto zatem pomyśleć o opcji wesela zimą, szczególnie gdy Wasz budżet jest ograniczony.

W zimie łatwiej także, o wymarzony lokal, topowy zespół muzyczny czy usługę profesjonalnego fotografa i kamerzysty. Tutaj również możemy liczyć na rabat, a także czuć się bardziej zaopiekowani. Fotograf ma dla nas więcej czasu niż w sezonie letnim, przez co może skupić się tylko na naszych zdjęciach, nie podchodząc do pracy „taśmowo”.

Wesele w tym czasie jest także niezwykle oryginalne! Jest naprawdę niewielka szansa, że Goście będą w tym samym dniu zaproszeni na inny zimowy ślub 😊 Zapamiętają go zdecydowanie na dłużej, niż te wszystkie organizowane latem. Wystarczy Gości zamiast tradycyjnym szampanem, przywitać grzańcem… 😉 My dla naszych Gości oferujemy powitanie w parku, nad brzegiem jeziora, przy cieple ogniska i rozgrzewającym winie z aromatyczną nutą pomarańczy i goździków.

Zima, jak każdy sezon roku, ma swoje minusy, lecz stwarza ogromne możliwości dla przyszłej Pary Młodej, których nie znajdziemy o innej porze.

My zdecydowanie jesteśmy za!

A jeśli marzy Wam się wesele właśnie w zimowej aurze, zapraszamy do nas! Zamek Joannitów w takim  klimacie jest jeszcze bardziej bajkowy i tajemniczy!