Ślub w stylu boho to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. W zeszłym roku jeszcze „raczkował” ,  a w tym cieszy się ogromnym powodzeniem wśród przyszłych małżonków. Słowo „boho” wywodzi się od „bohemy” która jest określeniem środowiska artystycznego, którego członkowie spędzają czas na wspólnych zabawach i tworzeniu, odrzucając normy społeczne i sprzeciwiając się materializmowi. To styl daleki do perfekcji i ideału. Wydaje się wam, że coś jest niedokończone, obdrapane lub stare – to właśnie czysta bohema, która daje szansę na drugie życie różnym starym dodatkom. Styl boho łączy ze sobą różne faktury i materiały.

Czym dokładnie charakteryzuje się ślub boho? Poniżej nasza TOP lista!

Zwiewne suknie ślubne które nie krępują ruchów. Bogate zdobienia, koronka a jednocześnie skromność, sprawiają że suknie typu boho wyglądają niezwykle pięknie i kobieco. Pełne romantyzmu i subtelności, z pewnością zachwycą przybyłych gości. W przypadku Pana Młodego, warto pomyśleć o oryginalnym kolorze garnituru czy dodatkach takich jak szelki, kamizelka czy mucha. Można postawić również na kapelusz!

Subtelny makijaż Panny Młodej z efektem „no make up”, to także wyznacznik stylu boho. Najczęściej nawiązuje on do barw natury i ziemi. Delikatnie rozświetlona twarz, a policzki podkreślone odrobiną różu lub bronzera. Nie ma tu mowy o mocnym makijażu czy wyrazistych kolorach. Jedynie oczy mogą zostać podkreślone tuszem do rzęs czy czarną kredką. Usta również powinny być jedynie delikatnie muśnięte błyszczykiem lub pomadką w przybliżonym kolorze co usta.

Nie zapominajmy o fryzurze! Rozpuszczone włosy, fale lub upięte luźno warkocze, wpięte kwiaty, opaski, wianki, piórka. To wszystko jest nieodłącznym elementem stylu boho. Często Panny Młode nie decydują się na fryzjera, a swoją fryzurę wykonują same w domu. Unika się tapirów, dużej ilości lakieru czy fryzur robionych „od linijki”. Ma być naturalnie i romantycznie.

 

Ślub i wesele powinny odbyć się na świeżym powietrzu lub w klimatycznych wnętrzach. Nieskromnie zaznaczamy tutaj, iż nasz Zamek idealnie wpisuje się w ten trend 😉 Na stołach powinny królować luźne bukiety, polne kwiaty i eko dodatki. Romantyzmu dodadzą także rozstawione wszędzie świece. Cudownym dodatkiem będą lniane obrusy oraz koronkowe serwety. A może zboże zerwane prosto z pola? Bardzo proszę! Barwy powinny nawiązywać do kolorów ziemi, natury oraz pasteli. Ma być sielsko i artystycznie. Na stołach zastawa nie koniecznie w bieli, pięknie sprawdzi się tu złoto z dodatkami ecru, a także…zastawa NIE do kompletu 😊

 

Zaproszenia dla gości, winietki czy zawieszki na alkohol, powinny zostać zrobione ręcznie. Wszystkie dodatki typu DIY są mile widziane. Wszystko powinno być drukowane na papierze ekologicznym, z dodatkiem koronki, brązowego sznurka i delikatnych wstążek.

A jeśli Wam, marzy się ślub właśnie w takim stylu – zapraszamy do nas! Zaślubiny w przyzamkowym parku nad brzegiem jeziora, przy akompaniamencie skrzypiec, magiczny dziedziniec, porośnięty bujnie kaskadą winobluszczu oraz wyjątkowy, zamkowy klimat….,czy to nie brzmi romantycznie? 😉