Ostatnio poruszaliśmy na blogu temat zimowego wesela, jeśli ktoś przegapił ostatni post – klik ! 😉 Z zimą, bez wątpienia kojarzy się nam Boże Narodzenie, które jest ciekawym terminem na organizację ślubu. Ale nie tylko to święto może okazać się dobrą datą dla przyszłych małżonków. Wielkanoc, Boże Ciało? 3 maja? itp. Czemu nie! Oczywiście jeśli zdecydujecie się na świąteczny termin, będziecie musieli zmierzyć się także z kilkoma trudnościami, nie może być przecież „za różowo”…ale o tym za chwilę! 😊

Mówiąc o aranżacji sali weselnej oraz o otaczającej świątecznej aurze narzeczeni mają możliwość zorganizowania cudownego, tematycznego ślubu. W Boże Narodzenie motywem przewodnim będzie oczywiście wszechobecna biel, świerk oraz blask mieniących się lampek i świec. Większość kościołów czy sali weselnych, jest w tym czasie już udekorowana strojnie przybranymi drzewkami, które przypominają wszystkim o czasie Świąt Bożego Narodzenia. Podczas Wielkanocy królują natomiast pastele i wszechobecna wiosna! Przyroda budzi się do życia, co tworzy dodatkową, radosną atmosferę. W dekoracjach królują tulipany, bzy czy żonkile, z dodatkiem bazi.

Kolejnym pozytywnym argumentem jest fakt, że większość Waszych Gości ma ustawowo wolne dni od pracy. Gościom zdecydowanie ułatwi to przybycie na Wasz ślub, szczególnie tym, którzy jadą do Was z daleka. Mogą wtedy zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem, bez obaw o urlop wypoczynkowy.

Śluby organizowane w Święta, nie cieszą się tak dużą popularnością jak te organizowane tradycyjnie w sobotę, dlatego przyszli małżonkowie mają dużą szansę na to, że ich wymarzona sala weselna będzie dostępna w wybranym przez nich, świątecznym terminie.

Mawia się również, że śluby organizowane w Wielkanoc i Boże Narodzenie uznawane są za wyjątkowo szczęśliwe i wróżą wielką pomyślność. My gorąco wierzymy że tak właśnie jest! 😉

Zaznaczymy także, iż mówiąc o weselu w Boże Narodzenie, przyszli małżonkowie decydują się głównie na datę 26 grudnia. Rzadkim wyborem jest ślub w Wigilię lub w Pierwszy Dzień Świąt. Jeśli chodzi zaś o Wielkanoc, tu śluby odbywają się w niedzielę. W poniedziałek można zatem jeszcze odpocząć lub wręcz przeciwnie – zorganizować poprawiny.

Mały problem, pojawi się w momencie, gdy zaczniemy rozglądać się za  usługami fotografa, orkiestry czy kamerzysty. Usługodawcy w tym czasie często rezygnują ze zleceń lub narzucają cenę nawet dwukrotnie wyższą niż zwykle. Dodatkowo, większość sklepów w dni świąteczne jest zamknięte, dlatego każdy najmniejszy drobiazg należy zakupić wcześniej, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Świąteczne śluby mają zdecydowanie swój wyjątkowy klimat. Aura jest jeszcze bardziej podniosła i radosna. Przy dobrej organizacji można zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół. My jesteśmy jak najbardziej za i zachęcamy do organizacji wesela właśnie w tym czasie!

Żródło zdjęć: www.pinterest.com