Przyszli małżonkowie pragną, aby ich wesele było zapamiętane jako niepowtarzalne i wyjątkowe. Aby na długo po weselu, goście wspominali je z radością i entuzjazmem. Niezwykle popularne stają się zatem śluby tematyczne. Ich motyw przewodni często dopasowany jest do pasji Pary Młodej czy wykonywanego przez nich zawodu.  Dziś przedstawimy Wam zatem kilka propozycji ślubów tematycznych, które być może zainspirują Was do organizacji swojego ślubu w sposób nieszablonowy i oryginalny.

  1. Styl szlachecki/ dworski

Czyli styl który, mówiąc nieskromnie, idealnie wpisuje się w nasze zamkowe klimaty. Jeśli Ty, jako przyszła Panna Młoda, marzysz o tym aby poczuć się jak prawdziwa księżniczka, ślub w szlacheckim klimacie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zamiast tradycyjnego auta, którym Młodzi jadą do ślubu, można pokusić się tutaj o bryczkę zaprzężoną w konie. Suknia ślubna powinna być gorsetowa, z trenem, składająca się z wielu warstw tiulu. Pan Młody zamiast tradycyjnego garnituru, powinien zdecydować się oryginalny frak.

Jeśli mówimy o dekoracjach, na weselu w stylu szlacheckim, przeważać będzie złoto i czerwień. Idealne będą tu ciężkie, masywne świeczniki czy krzesła, wazony w różnych wielkościach i kolorach, a także ciężkie materiały zamiast tradycyjnych obrusów.

Alkohole mogą być podawane w karafkach, a ciepła stawa w bogato zdobionych misach. Nie może zabraknąć tu także syto zastawionego bufetu z wędlinami, mięsami i bochnami chleba własnego wypieku. Miody, dżemy, masło, sery – warto zadbać o to aby były one także własnego wyrobu.

  1. Wesele w stylu Hollywood

Czyli coś dla fanów kina! Tutaj obowiązkowo będziemy mieć do czynienia z szykiem, elegancją i….czerwonym dywanem! Bogato zdobiona suknia ślubna i szykowny garnitur zdecydowanie wpiszą się w ten klimat. Złote szpilki i czerwona pomadka dla Panny Młodej – jak najbardziej! Tutaj musi być „na bogato” 😉 Warto zadbać o każdy, najmniejszy detal. Zaproszenia mogą zostać przygotowane w formie zaproszenia na premierę filmu i z pewnością zaskoczą one wtedy zaproszonych gości. Myśląc o wystroju Sali, można pokusić się o rozwieszenie plakatów z filmów czy zdjęć postaci hollywoodzkich gwiazd. Nie zapomnijcie o fotobudce! Na weselu w tym klimacie będzie ona mile widziana. DJ również powinien zostać wcześniej poinformowany o Waszych planach. Muzyka ze znanych filmów, rozbrzmiewająca po sali, porwie do tańca każdego gościa. Planując candy bar, warto dodać do niego popcorn w różnych smakach, a także ulubione, kinowe przekąski.

www.przewodnikmp.pl

  1. Podróże motywem przewodnim

Uwielbiacie podróżować i zwiedzać świat? Czemu by nie wpleść Waszej pasji w weselny klimat? Zaproszenia to obowiązkowe te, na wzór biletów lotniczych. Elementy dekoracji to przede wszystkim walizki, mapy świata, globusy czy podróżnicze książki. Jeżeli weselne menu będzie ustawione na stołach, może przybrać ono formę mini atlasu. Dekoracje mogą być naprawdę różnorodne. Możecie skupić się na jednym kraju, który jest Wam bliski lub wpleść delikatnie większą ilość miejsc. Pamiętajcie jednak aby nie przesadzić z ilością gadżetów! Co za dużo to nie zdrowo. Warto zaskoczyć także gości weselnych różnorodnością potraw. Zamiast tradycyjnego barszczu z krokietem, pizza lub sushi? Czemu nie!

www.pinterest.com

  1. Ślub w stylu hawajskim

Jeśli marzy Wam się „egzotyczne wesele”, mamy dla Was świetną propozycję. Wesele w hawajskim klimacie może być miłym zaskoczeniem dla Waszych gości. Wspaniałym rozpoczęciem będzie ślub na plaży lub w plenerze, np. w parku nad brzegiem jeziora. Panna Młoda może pokusić się o zwiewną, delikatną sukienkę, natomiast Pan Młody może zrezygnować z marynarki i krawata, na rzecz białej koszuli z podwiniętymi rękawami. Kolory dominujące powinny być soczyste i kojarzyć się ze słońcem. Kokosy, palmy i duża ilość egzotycznych owoców stanowić będą podstawową dekorację wesela w stylu hawajskim. Nie zapomnijcie także o palmie owocowej wraz z czekoladową fontanną! A na ochłodę – kolorowe drinki z palemką, które cieszą oko i podniebienia gości! 😉

Podczas oczepin, gdzie atmosfera jest już bardziej swobodna, a DJ przygrywa wakacyjne kawałki, podarujcie gościom kwiatowe wieńce, a Paniom hawajskie spódniczki. Może być wesoło! Miłym dodatkiem dla zmęczonych tańcami gości, będą także wygodne japonki z hawajskim motywem. Szczególnie wdzięczne będą Wam Panie 😉

www.pinterest.com

Pomysłów na ślub tematyczny jest naprawdę wiele, a powyższe przykłady mają być dla Was nutką inspiracji. Być może i Wy, macie swoje małe pasje, które okazać się mogą niepowtarzalnym motywem przewodnim ślubu. Wesela tematyczne mają wspaniałą cechę – pokazują jacy jesteście i co lubicie. To Wasz Dzień i nic nie podkreśli tego bardziej niż dopasowany do Waszej historii motyw przewodni.