Blog

Artykuły i teksty związane z Zamkiem Joannitów.

ŚLUB W KLIMACIE BOHO


Ślub w stylu boho to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. W zeszłym roku jeszcze „raczkował” ,  a w tym cieszy się ogromnym powodzeniem wśród przyszłych małżonków. Słowo „boho” wywodzi się od „bohemy” która jest określeniem środowiska artystycznego, którego członkowie spędzają czas na wspólnych zabawach i tworzeniu, odrzucając normy społeczne i sprzeciwiając się materializmowi.

Więcej Info

Pomysły na atrakcje weselne


Każdej Młodej Parze zależy na tym, aby ich wesele było zapamiętane w wyjątkowy sposób. Organizując ślub, warto zadbać zatem o takie elementy uroczystości, które pozostaną w pamięci na długo. Dlatego dziś, mamy dla Was garść atrakcji weselnych, które nie dość, że dostarczą gościom rozrywki, to również będą „cieszyć oko” podczas przyjęcia weselnego 😉

Więcej Info

Ślub w dni świąteczne


Ostatnio poruszaliśmy na blogu temat zimowego wesela, jeśli ktoś przegapił ostatni post – klik ! Z zimą, bez wątpienia kojarzy się nam Boże Narodzenie, które jest ciekawym terminem na organizację ślubu. Ale nie tylko to święto może okazać się dobrą datą dla przyszłych małżonków. Wielkanoc, Boże Ciało? 3 maja? itp. Czemu nie!

Więcej Info

Wesele w zimowej aurze


Dlaczego wesela zimą nie cieszą się dużą popularnością? Mrozy często powstrzymują Zakochanych przed zawarciem związku małżeńskiego zimą. Zdecydowanie jest to wybór nieoczywisty, lecz organizacja wesela w tym czasie, niesie za sobą wiele atutów.

Więcej Info

CZY ORGANIZOWAĆ POPRAWINY?


Do niedawna poprawiny po weselu wiązały się z tradycją. Miały one bowiem, świadczyć o gościnności Młodej Pary. Wiadomym było, że idąc na weselę w sobotę, w niedzielę „poprawiamy krawat” i ruszamy ponownie w tany. 

Więcej Info

Czym jest ślub humanistyczny?


Czy spotykacie się z tą nazwą po raz pierwszy? Być może. W Polsce jeszcze nie tak powszechny, za
granicą natomiast coraz częściej praktykowany, jako alternatywa do ślubu kościelnego czy cywilnego.
Mający wielu zwolenników jak i przeciwników. Czym w ogóle jest ślub humanistyczny?

Więcej Info