Blog

Artykuły i teksty związane z Zamkiem Joannitów.

Ślub tematyczny


Przyszli małżonkowie pragną, aby ich wesele było zapamiętane jako niepowtarzalne i wyjątkowe. Aby na długo po weselu, goście wspominali je z radością i entuzjazmem. Niezwykle popularne stają się zatem śluby tematyczne. Ich motyw przewodni często dopasowany jest do pasji Pary Młodej czy wykonywanego przez nich zawodu.  Dziś przedstawimy Wam zatem kilka propozycji ślubów tematycznych, które być może zainspirują Was do organizacji swojego ślubu w sposób nieszablonowy i oryginalny.

Więcej Info

Jak zorganizować ślub na odległość?


ak zorganizować ślub na odległość?

To pytanie, zadają sobie przyszli małżonkowie, którzy mieszkają poza granicami swojego kraju. Sytuacja ma również miejsce w chwili, gdy narzeczeni, mieszkający np. na drugim końcu Polski, znaleźli swoją wymarzoną salę i właśnie tam, pragną zorganizować swoje wesele.  Czy zorganizowanie ślubu w taki sposób jest w ogóle możliwe?

Więcej Info

ŚLUB W KLIMACIE BOHO


Ślub w stylu boho to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. W zeszłym roku jeszcze „raczkował” ,  a w tym cieszy się ogromnym powodzeniem wśród przyszłych małżonków. Słowo „boho” wywodzi się od „bohemy” która jest określeniem środowiska artystycznego, którego członkowie spędzają czas na wspólnych zabawach i tworzeniu, odrzucając normy społeczne i sprzeciwiając się materializmowi.

Więcej Info

Pomysły na atrakcje weselne


Każdej Młodej Parze zależy na tym, aby ich wesele było zapamiętane w wyjątkowy sposób. Organizując ślub, warto zadbać zatem o takie elementy uroczystości, które pozostaną w pamięci na długo. Dlatego dziś, mamy dla Was garść atrakcji weselnych, które nie dość, że dostarczą gościom rozrywki, to również będą „cieszyć oko” podczas przyjęcia weselnego 😉

Więcej Info

Ślub w dni świąteczne


Ostatnio poruszaliśmy na blogu temat zimowego wesela, jeśli ktoś przegapił ostatni post – klik ! Z zimą, bez wątpienia kojarzy się nam Boże Narodzenie, które jest ciekawym terminem na organizację ślubu. Ale nie tylko to święto może okazać się dobrą datą dla przyszłych małżonków. Wielkanoc, Boże Ciało? 3 maja? itp. Czemu nie!

Więcej Info

Wesele w zimowej aurze


Dlaczego wesela zimą nie cieszą się dużą popularnością? Mrozy często powstrzymują Zakochanych przed zawarciem związku małżeńskiego zimą. Zdecydowanie jest to wybór nieoczywisty, lecz organizacja wesela w tym czasie, niesie za sobą wiele atutów.

Więcej Info

CZY ORGANIZOWAĆ POPRAWINY?


Do niedawna poprawiny po weselu wiązały się z tradycją. Miały one bowiem, świadczyć o gościnności Młodej Pary. Wiadomym było, że idąc na weselę w sobotę, w niedzielę „poprawiamy krawat” i ruszamy ponownie w tany. 

Więcej Info

Czym jest ślub humanistyczny?


Czy spotykacie się z tą nazwą po raz pierwszy? Być może. W Polsce jeszcze nie tak powszechny, za
granicą natomiast coraz częściej praktykowany, jako alternatywa do ślubu kościelnego czy cywilnego.
Mający wielu zwolenników jak i przeciwników. Czym w ogóle jest ślub humanistyczny?

Więcej Info